Řemeslo

Dřevo je tělo i srdce

V nedokonalosti je krása a proto vždy hledám dřevo s výraznou kresbou, která v kontrastu s dokonalým tvarem pera umožní vyniknout jeho přirozené kráse.

Perfektní materiál získávám z vlastních zdrojů a také od pana Holuba, který má nedaleko za Prahou na své zahradě sbírku opravdových klenotů. Znám původ každého kousku dřeva. Vím, kde strom rostl, kdy byl pokácen i jak dlouho se dřevo sušilo.

Od hrubé práce k detailu

Vybrané kousky dřeva řežu na dlouhé hranoly, ze kterých vybírám pouze malé části s nejvýraznější kresbou nebo řez řeším individuálně po konzultacích se zákazníkem.

Následuje vrtání, dvousložkové lepení a čas. Tyto tři "ingredience" zajistí, že se mosazná dutinka v tělu pera už nikdy neplánovaně nepohne a poskytne tak mechanice pera bezpečné lože.

Přes soustruh a dláto

Dřevěný špalíček pak absolvuje více než 100 000 otáček na soustruhu a za použití dlát vetknu tělu požadovaný tvar.

Soustružení, mnohonásobné broušení, napouštění oleji, voskování, lakování a patinování absolvuje před sestavením každé pero z mé dílny.

Krásné, ale hlavně funkční

Pero musí být krásné, ale v první řadě funkční. Používám proto kvalitní kovovou mechaniku, která zajistí že plnicí nebo kuličkové pero bude odvádět vždy precizní práci.

Do per používám špičkové náplně německé firmy SCHMIDT, která je přes 50 let ve svém oboru jedničkou a na kvalitu jejich produktů nedám dopustit.

Do světa jenom s rodným listem

Po kompletaci ukládám pero do pouzdra a vystavuji mu jeho rodný list, který nese veškeré informace o jeho jedinečnosti. Budete mít doklad nejen o použitém dřevu a povrchové úpravě, ale také budete znát číslo v sérii a jméno každého unikátu.

Každé pero z mé dílny je originál a mohu Vám garantovat, že dvě stejná na světě nenajdete.

Je libo monogram či logo?

Pokud si budete přát vybrané pero ozvláštnit monogramem, věnováním nebo firemním logem nebude to problém.

Stačí když se se mnou domluvíte. Obratem Vám pošlu návrh, který po odsouhlasení vygravíruji na pero. Ke gravírování používám přesný laser, který na pero převede vzor s maximální přesností.